Headout logo. Link to home.
Hjælp

De mest populære oplevelser i Budapest

2 oplevelser

Outdoor pool at Széchenyi Thermal Bath, Budapest, with people swimming and relaxing.
Széchenyi Spa: Indgangsbilletter med skab eller privat kabine og fast track-adgang
Széchenyi Badeanstalt
fra
34 €
Széchenyi Spa: Indgangsbilletter med skab eller privat kabine og fast track-adgang . Rated 4.2 out of 5 from 8805 bedømmelser.From €34
Open-top tour bus in Budapest and Széchenyi Thermal Bath.
Kombination: Budapest Hop-On Hop-Off-busture + Szechenyi Spa heldagsbilletter med skab
Széchenyi Badeanstalt
73 €
67,16 €
8 % rabat
Kombination: Budapest Hop-On Hop-Off-busture + Szechenyi Spa heldagsbilletter med skab. Rated 4.3 out of 5 from 6570 bedømmelser.From €67.16
Download app section background

Det siger vores gæster

Lisemarie L

Solorejsende
Sidste uge
Det var en helt fantastisk oplevelse i disse termiske bade. Både udefra og indefra er bygningen utrolig smuk og inspirerende. Jeg har aldrig før set så mange saunaer og termiske bade samlet på ét sted. Det var også dejligt at se, at man kan spille skak i de udendørs bassiner og samtidig nyde lidt mad eller en drink.

Laura M

Spanien
Gruppe
Sidste uge
Alt er perfekt 😍, de er bestemt et besøg værd. Hvis du bestiller dem via Headout, bliver det lidt billigere.

Paloma J

Spanien
Par
For 2 uger siden
Da jeg reserverede, troede jeg ikke, det ville være så nemt, især uden at kunne engelsk. Man viser sin QR-kode, den bliver scannet, og man får et gult armbånd med et kabinenummer. Man sætter armbåndet på døren, og så er det bare at nyde det. Poolen – selvom den store var under renovering – var rigtig god. 38 grader mærkes godt, og vandhjulet, der kører med høj hastighed, er helt fantastisk. Vi havde en dejlig dag der.

Diana T

Gruppe
For 2 uger siden
Poolen midt på området var sjov, og banen var fantastisk – med de mange bassiner og de skiftende temperaturer.